PZHGP ODDZIAŁ 0455 DALESZYCE - MORAWICA
  ***WITAM SERDECZNIE I ZAPRASZAM DO PRZEGLĄDANIA STRONY INTERNETOWEJ***
  Dzisiaj imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
  
 
Administrator: Wiesław Filip
 » STRONA GŁÓWNA
 » ZARZĄD ODDZIAŁU
 » KONTAKT
 » AKTUALNOŚCI
 » SEKCJE
 » NASI HODOWCY
 » WYKAZ OBRĄCZEK
 » PLAN LOTÓW
 » > TWOJE WYNIKI LOTOWE >
 » WSPÓŁZAWODNICTWA
 » WYNIKI LOTÓW
 » ARCHIWUM LOTÓW
 » FILMY
 » GALERIA
 » CIEKAWE STRONY
 » O AUTORZE
 » REGULAMINY PZHGP
 » DRUKI
 » GOŁĘBIE ZNALEZIONE
 » GOŁĘBIE ZAGUBIONE
 » ARCHIWUM


Opcje strony
 Strona Startowa

 Do zakładek


Oddziały
Wpisz numer oddziału i naciśnij OK, aby uzyskać o nim informacje.

Tłumaczenie Strony(?)
Odwiedzin: 7040
Dodano 20 grudnia 2017 o godz. 15:50

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Życzenia zdrowych , spokojnych , radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodziny gronie oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym 2018 roku życzy wszystkim Hodowcom i ich Rodzinom oraz gościom naszej strony Zarząd Oddziału Daleszyce-Morawica.
Zarząd Okręgu Kielce na posiedzeniu w dniu 18.12.2017  podjął Uchwałę 12/2017 na mocy której Okręg Kielce został podzielony na 3 Strefy na loty powyżej 700 km.

Strefa I - miejscowość Hannover - daty: 01.07, 15.07, 29.07

1) Włoszczowa

2) Jędrzejów

3) Pińczów

4) Busko Zdrój

5) Kazimierza Wlk.

6) Sędziszów

 

Strefa II - miejscowość Lehrte - daty: 01.07, 15.07

1) Końskie

2) Radoszyce

3) Stąproków

4) Białobrzegi

5) Przysucha

6) Kielce Herby

7) Kielce

8) Daleszyce-Morawica

 

Strefa III - miejscowość Wittingen - daty: 01.07, 15.07                                                                          

1) Radom

2) Pionki

3) Ostrowiec Św.

4) Staszów

5) Bodzentyn

6) Starachowice

7) Szydłowiec

8) Skarżysko Kam.

9) Suchedniów

 

Ponadto w dniu 28.07.2018 Okręg Kielce będzie brał udział w locie narodowym z Brukseli, sporządzona zostanie jedna lista konkursowa okręgowa, bez podziału na strefy. Lot będzie można zaliczyć do kat. C i M.

Reprezentacja Okręgu na Wystawę Ogólnopolską

Zarząd Okręgu Kielce

Hodowcy, których gołębie znajdują się w reprezentacji Okręgu Kielce zobowiązani są wraz z gołębiami dostarczyć zaświadczenia od lekarzy powiatowych na których będzie zaznaczone, że "GOŁĘBIE SĄ ZDROWE I NIE POCHODZĄ Z TERENÓW GDZIE WYSTĄPIŁO OGNISKO PTASIEJ GRYPY" oraz zaświadczenie o szczepieniu stada na paramyksowirozę.

Termin i miejsce, do którego należy dostarczyć gołębie zostaną podane w odrębnym komunikacie.


Katalog 48 Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych /kliknij!! /

PONAD 52 TYS. ZEBRANO PODCZAS CHARYTATYWNEJ AUKCJI GOŁĘBI

W sumie 52 350 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

52 350 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi pocztowych w Targach Kielce 
52 350 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi pocztowych w Targach Kielce 
Dla mnie ta aukcja to fenomen. Kwota, którą otrzymaliśmy jest naprawdę imponująca. Pieniądze trafią tam, gdzie leżą najciężej chore dzieci, czyli oddział onkologiczny- mówi Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, w skład którego wchodzi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

W tym roku podczas aukcji charytatywnej, która towarzyszyła 48. Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych w Targach Kielce, udało się zebrać w sumie 52 350 zł. 44 350 zł z tej kwoty trafi do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, 8 tys. złotych otrzyma z kolei Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Otrzymane pieniądze przeznaczymy na zakup e-dywanu, z którego będą korzystać nasze przedszkolaki - opowiada Aneta Łoboda, kierownik ds. opieki i wychowania w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

Charytatywna aukcja gołębi pocztowych odbyła się po raz szósty. Bardzo nas cieszy, że wydarzenie organizowane w Targach Kielce cieszy się tak dużym zainteresowaniem hodowców - podkreśla Sławomir Pająk, prezes Okręgu Kielce Polskiego Związku Hodowli Gołębi Pocztowych.

Najwyżej wylicytowane w tym roku ptaki sprzedano za 1500 złotych. - Wielu hodowców nie bierze udziału w aukcji tylko dla gołębi, ale dlatego, że chcą pomagać chorym dzieciom. Często licytują gołębie, które nie są im potrzebne w hodowli - zaznacza Sławomir Pająk.

I rzeczywiście takie argumenty można było usłyszeć od uczestników niedzielnej charytatywnej aukcji gołębi pocztowych.Jesteśmy tutaj po raz pierwszy. Wzięliśmy udział w aukcji głównie przez to, że pieniądze przeznaczone będą na pomoc chorym dzieciom - mówi Zbigniew Nowak, który na aukcję przyjechał ze znajomymi z Włoszczowy.

W weekend w Targach Kielce odbywały się: 48. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Zaprezentowano na nich 735 gołębi rasowych, 677 gołębi pocztowych i 1200 królików.

- Dla mnie ta aukcja to fenomen. Kwota, którą otrzymaliśmy jest naprawdę imponująca. Pieniądze trafią tam, gdzie leżą najciężej chore dzieci, czyli oddział onkologiczny - mówi Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, w skład którego wchodzi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

W tym roku podczas aukcji charytatywnej, która towarzyszyła 48. Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych w Targach Kielce, udało się zebrać w sumie 52 350 zł. 44 350 zł z tej kwoty trafi do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, 8 tys. złotych otrzyma z kolei Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.  Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Otrzymane pieniądze przeznaczymy na zakup e-dywanu, z którego będą korzystać nasze przedszkolaki - opowiada Aneta Łoboda, kierownik ds. opieki i wychowania w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

Charytatywna aukcja gołębi pocztowych odbyła się po raz szósty. Bardzo nas cieszy, że wydarzenie organizowane w Targach Kielce cieszy się tak dużym zainteresowaniem hodowców - podkreśla Sławomir Pająk, prezes Okręgu Kielce Polskiego Związku Hodowli Gołębi Pocztowych.

Najwyżej wylicytowane w tym roku ptaki sprzedano za 1500 złotych. - Wielu hodowców nie bierze udziału w aukcji tylko dla gołębi, ale dlatego, że chcą pomagać chorym dzieciom. Często licytują gołębie, które nie są im potrzebne w hodowli - zaznacza Sławomir Pająk.

I rzeczywiście takie argumenty można było usłyszeć od uczestników niedzielnej charytatywnej aukcji gołębi pocztowych.Jesteśmy tutaj po raz pierwszy. Wzięliśmy udział w aukcji głównie przez to, że pieniądze przeznaczone będą na pomoc chorym dzieciom - mówi Zbigniew Nowak, który na aukcję przyjechał ze znajomymi z Włoszczowy.

Dzięki funduszom zebranym podczas poprzedniej edycji aukcji w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii wyposażono dwa gabinety zabiegowe na oddziale onkologicznym.

W weekend w Targach Kielce odbywały się: 48. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Zaprezentowano na nich 735 gołębi rasowych, 677 gołębi pocztowych i 1200 królików.

Dodano 07 grudnia 2017                              

      Szanowni Koledzy mam zaszczyt poinformować ,że w dniu 05.12.2017r oddziały Kielce , Daleszyce-Morawica i Kielce Herby podpisały wniosek o utworzeniu rejonu lotowego na sezon 2018. Do współpracy i wspólnych lotów zostały zaproszone również Oddziały: 0380 Radoszyce oraz 0181 Stąporków, które przyjęły zaproszenie. Uwzględniając powyższe w sezonie lotowym 2018 planujemy zorganizować loty 500 plus km w pięć oddziałów.

Prezes Oddziału Sylwester Kuc

Dodano 01 grudnia 2017 

K O M U N I K A T

 

Hodowcy wystawiający swoje gołębie na 48 Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych w Kielcach proszeni są o dostarczenie gołębi w dniu 07.12.2017 w godzinach 16:00 - 17:00 na punkt wkładań w Morawicy.

Prezes Oddziału Sylwester Kuc

Dodano 27 listopada 2017 

Obowiązujące w 2018 roku Regulaminy Współzawodnictwa o Mistrzostwo Polski
więcej...


Termin Lotu Narodowego 2018
Zarząd Główny ustalił termin Lotu Narodowego z Brukseli na dzień 28.07.2018 roku. Współzawodnictwo narodowe rozegrane zostanie w 3 strefach, serią 5/3. Regulamin tego lotu, opracowany przez Prezydium Zarządu Głównego, podany zostanie w  terminie do 31 grudnia 2017.


Dodano 10 listopada 2017

                              


Okręgowe Zestawienie Wyników Gołębi Dorosłych 2017 /kliknij /

Region IV Kraków - Zestawienie wyników gołębi dorosłych /kliknij /

Lot Okręgowy Gołębi Młodych - Baczyna - 30.09.2017 - Lista Konkursowa /kliknij/

Najlepsze serie z Lotu Okręgowego - Baczyna /kliknij/


 
  © www.mojahodowla.net

 L